سایت فدراسیون کشتی امریکا برترین های جهانی 2011 را بررسی می کند

"حسن علی یف" قهرمان سال 2010 جهان از آذربایجان به عنوان مدعی نخست 60 کیلوگرمی ها، مورد توجه قرار گرفته است.

 

به گزارش سایت اخبار کشتی ایران www.iwn.ir برایانت در آخر جدول نام های نسبتا مطرح هم از عبدالمحمد پاپی و امید نوروزی برترین های وزن 60 کیلوگرم ایران نام برده است که به اعتقاد ما حداقل نوروزی خیلی بیشتر از آنهایی که برایانت نوشته توانایی دارد و در صورت برخورداری از آمادگی در حد بازی های آسیایی 2010 چین می تواند حتی در ردیف مدعیان درجه اول قرار گیرد.

 

برایانت از وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی به عنوان یکی از جذاب ترین و پر افت و خیز ترین اوزان رقابت های جهانی نام برده و  از علی یف برنده مدال طلای رقابت های جایزه بزرگ اخیر باکو به عنوان مرد شماره یک کسب مدال طلا نام برده است .

 

رواز لاشخی از گرجستان و ایوو انجلوف از بلغارستان که مدال های طلا و نقره سال 2011 اروپا را به خود اختصاص دادند، 2 مدعی درجه یک دیگر هستند که می توانند در استانبول توازون وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی را برهم زده مدال ها را جا به جا کنند.

 

اسلام بک البیف قهرمان المپیک 2008 پکن و جهانی 2009 دانمارک از روسیه که سال گذشته در جهانی 2010 مسکو نبود، اگر به وزن 66 کیلوگرم صعود نکرده باشد نیز می تواند در ردیف مدعیان درجه اول کسب مدال طلا در استانبول قرار گیرد، اما به نظر می رسد وی به یک وزن بالاتر رفته باشد.

 

 

به نظر می رسد زائور کوراماگمدوف که اخیر در پاودبنی به مقام قهرمانی روسیه رسیده است، ملی پوش روس ها در استانبول باشد و اگر چنین شود وی را هم باید جزو مدعیان به حساب آورد.

 

ریو تارو ماتسوموتو از ژاپن که سال گذشته مدال نقره جهانی 2010 را تصاحب کرد، با وجود اینکه در قهرمانی سال 2011 آسیا در ازبکستان عنوانی بهتر از پنجمی کسب نکرد هم کم شانس نیست و اگر در اوج آمادگی باشد می تواند در ردیف مدعیان مدال قرار گیرد.

 

 

آلمات کبیسبایف از قزاقستان قهرمان سال 2011 آسیا که سال گذشته مدال برنز جهانی مسکو را نیز در کارنامه خود دارد در کنار دلشاد ایرپوف برنده مدال نقره جهانی 2009 دانمارک هم می توانند در ردیف مدعیان مدال قرار گیرند.

 

جی هیونگ جونگ برنده 2 مدال برنز سال های 2007 و 2010 جهان از کره جنوبی هم ناامید نیست و می خواهد ضمن کسب مدال در استانبول سهمیه المپیک این وزن را هم به دست آورد.

جو بترمن با تک مدالی که از سال 2007 برایش به یادگار مانده ملی پوش امریکایی ها در استانبول خواهد بود که نه به عنوان مدعی درجه اول اما در ردیف نفرات رده دوم می تواند مطرح باشد.

 

در پایان البرایت از مصطفی ساقلام از ترکیه ، ایسه بیو دیاکونو از رومانی داوور استافانک از صربستان ، عبدالمحمد پاپی و امید نوروزی از ایران به عنوان دیگر چهره هایی که نام آشنا هستند نام برده است.

 

برندگان مدال طلای وزن 60 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان از سال 2005 به بعد به شرح زیر است .

2005 - آرمن نازاریان از بلغارستان ، 2006 – جو وارن از امریکا، 2007 – دیوید بدینادزه از گرجستان، 2008 ( المپی ) – اصلان بک البیف از روسیه ، 2009 -  اصلان بک البیف از روسیه ، 2010 – حسن علی یف از آذربایجان ، 2011 - ؟

 

 

جهانی 2011 ترکیه

/ 0 نظر / 10 بازدید