بهروز حضرتی‌پور: به دنبال بالا بردن استقامت کشتی‌گیران هستیم

بردن استقامت عمومی کشتی‌گیران حاضر در اردو هستند گفت: تمرینات ما از اردوهای بعد وارد مراحل جدیدتری خواهد شد.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در این رابطه اظهار کرد: ما طبق برنامه‌ی تدوین شده در هفته 3 روز را به تمرینات کشتی اختصاص می‌دهیم و 3 روز را نیز به تمرینات بدنسازی. برآیند تمرینات ما این است که استقامت عمومی فرنگی‌کاران را افزایش دهیم. این استقامت در خصوص مسائل هوازی، قلبی عروقی، قدرت بدنی و مسائل دیگر خواهد بود. به هرحال کار سختی است و در اردوهای اول زحمت مربیان بسیار زیاد است چراکه برخی از فرنگی‌کاران تا به حال در اردوهای تیم حضور نداشته‌اند و اصلا با نحوه‌ی تمرینات در سطح تیم ملی آشنا نیستند.

وی افزود: این مرحله از اردوی آماده‌سازی ما تا 10 بهمن ماه ادامه خواهد داشت و پس از یک استراحت 13 روزه از 22 بهمن ماه مجددا به اردوی آماده‌سازی باز خواهیم گشت.

حضرتی‌پور با بیان اینکه شرایط تیم نوجوانان به مانند یک هندوانه است که قبل از باز شدن هیچ چیز آن مشخص نیست گفت: ما در رده‌ی جوانان چون رده‌ی نوجوانان را قبل از آن داریم می‌توانیم از روی کشتی‌گیرانی که از رده‌ی نوجوانان به جوانان می‌روند شرایط تیم جوانان را از قبل تا حدودی پیش‌بینی کنیم ولی این امر در رده‌ی نوجوانان تقریبا غیر ممکن است چرا که ما رده‌ی نونهالان را نداریم و در این رده‌ی نوجوانان باید کار را از صفر شروع کنیم.

مربی تیم کشتی فرنگی نوجوانان در پایان خاطرنشان کرد: در این اردو مطابق استانداردهای آکادمی ملی المپیک و به کمک پزشکان تیم ملی از کلیه فرنگی‌کاران تست‌های مختلفی را می‌گیریم و فکر می‌کنیم در اردوهای بعدی با کم شدن فرنگی‌کاران آن‌ها را به آکادمی ببریم و در آنجا نیز تست‌های تکمیلی را بعمل بیاوریم مجموعه‌ی این تست‌ها به ما کمک می کند تا برای اردوهای بعدی تمرینات هدفنمندتری را برای فرنگی کاران تدوین کنیم.

/ 0 نظر / 8 بازدید