برزگرتمایلی به مربیگری در ترکیه ندارم

منصور برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا» درباره سفرش به ترکیه برای هدایت تیم ملی کشتی آزاد این کشور گفت: ترک‌ها خیلی تمایل داشتند مربیگری تیم ملی آزاد این کشور را در بازی‌های المپیک قبول کنم و پیشنهاد خوبی هم ارائه کردند و من شرایط خودم را مطرح کردم.

 

وی ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشور ترکیه را از نزدیک دیدم و به آنها گفتم خیلی ایراد دارند. زمان زیادی تا المپیک باقی نمانده و من هم نمی‌توانم آبروی خودم را هزینه کنم. آبروی من، آبروی کشتی ایران است. گفتم اگر می‌خواهند موفق باشند بهتر است قراردادی 3 ، 4 ساله داشته باشیم تا بتوانیم تغییرات اساسی ایجاد کنیم، اما در این زمان چند ماهه تا المپیک نمی‌توان کاری کرد.

 

سرمربی سابق تیم ملی کشتی آزاد افزود: شرایط را مطرح کردیم و چندین جلسه داشتیم. قرار است بعد از بازگشت تیم ترکیه از مسابقات آزمایشی لندن تصمیم نهایی را اعلام کنند. من اعلام کردم در کمتر از 3 - 4 سال کاری نمی‌توان کرد به خصوص در کشتی آزاد که خیلی دچار افت شده‌اند.

 

برزگر در پاسخ به این سوال که چند درصد احتمال دارد سرمربی ترکیه شود به فارس گفت: از نظر آنها کار تمام شده و اگر شرایط من را بپذیرند می‌روم؛ هر چند که خودم تمایل زیادی به این کار ندارم.

 

وی تصریح کرد: در 7 المپیک سرمربی تیم ملی بوده‌ام که 2 المپیک اعزام نشدیم و المپیک سئول هم به دلایلی در آخرین لحظه من را نبردند. به هر حال در 4 المپیک به عنوان سرمربی حضور داشتم و 2 المپیک هم خودم به عنوان کشتی‌گیر حاضر بودم.

 

وی در پاسخ به این سوال که به اعتقاد کارشناسان بهتر است که هدایت تیم ملی در المپیک به منصور برزگر سپرده شود، گفت: تجربه خوب و زیادی از حضور در المپیک‌ها دارم، نتایج بدی هم نگرفته‌ام و کسب 10 - 12 مدال نتیجه کار من بوده و اگر همکاری بیشتری می‌شد شاید نتایج بهتری هم می‌گرفتیم. تیم ما باید در المپیک آتلانتا اول یا دوم می‌شد، اما سوم شدیم. در هر 4 المپیکی که حضور داشتم تیمم سوم جهان شده است.

 

دارنده نشان نقره المپیک در پاسخ به این سوال که آیا دوست نداشت هدایت تیم ملی ایران را در لندن به عهده می‌گرفت عنوان کرد: برای من فرقی نمی‌کند.

 

برزگر در این باره که اگر به وی پیشنهاد شود، چطور به فارس گفت: بستگی دارد این پیشنهاد از سوی چه کسی باشد؛ شاید قبول کنم. به این موضوع فکر نکرده‌ام و نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم. فعلا ترک‌ها به من پیشنهاد داده‌اند که تیمشان را در المپیک هدایت کنم و از سوی مسئولان ورزش کشور خودمان پیشنهادی نداشته‌ام. من متعلق به ایران و کشتی ایران هستم و اگر بتوانم کاری کنم دریغ نخواهم کرد، اما به نظر می‌رسد به عقیده دوستان دیگر کاری از دست من برای کشتی کشورم برنمی‌آید.

منبع- http://www.farsnews.com

/ 0 نظر / 7 بازدید