اخبار روزنامه ها:منافق جدید ورزشی در فدراسیون کشتی

ماجراهای رخ داده در فدراسیون کشتی به گوش مسئولان فدراسیون جهانی کشتی برسد. متاسفانه نحوه برکناری رییس قبلی ورزش اول ایران هیاهوی زیادی را به‌وجود آورد و حالا فرصت میدانداری، گویا به‌دست عده‌ای فرصت‌طلب افتاده است.

 

هنوز مدت زیادی از ماجرای ارسال نامه توسط یکی از مسئولان برکنار شده فدراسیون فوتبال به فیفا نگذشته بود که طی روزهای اخیر یک اتفاق جدید و این بار در ورزش کشتی به وقوع پیوست.

 

 به گزارش «شفاف» ورزش ایران همواره شاهد حوادث تلخ و شیرین بسیاری بوده که سبب شده در فدراسیون های مختلف موافقان و مخالفان به دفاع یا انتقاد از روسا بپردازند. انتقاد نه تنها در ورزش بلکه در تمام بدنه مدیریتی یک کشور نیازی اساسی به نظر می رسد، اما اگر فردی انتقاد را به عناد تبدیل کرده و دست به اقداماتی ضد ارزشی بزند به عنوان یک منافق شناخته می شود.

 

ماجرای وجود منافق در فدراسیون فوتبال و ارسال اسرار محرمانه فوتبال ایران به فیفا که احتمال تعلیق فوتبال ایران را در پی داشت با زیرکی و دوستی نزدیک علی کفاشیان با رئیس فدراسیون جهانی فوتبال مرتفع شد تا در جدیدترین اقدام منافقانه ماجراهای رخ داده در فدراسیون کشتی به گوش مسئولان فدراسیون جهانی کشتی برسد.

 

متاسفانه نحوه برکناری رییس قبلی ورزش اول ایران هیاهوی زیادی را به‌وجود آورد و حالا فرصت میدانداری، گویا به‌دست عده‌ای فرصت‌طلب افتاده است. در حالی‌که حفظ منافع کشورمان نسبت به هر چیزی ارجحیت دارد، متاسفانه عده‌ای با رساندن اتفاقات رخ داده در کشتی به گوش فیلا، شرایطی را به‌وجود آوردند که حالا فیلا خواهان اعتمادسازی از سوی فدراسیون ایران برای برگزاری یک انتخاب آزاد شده است. البته هنوز مسوولان فدراسیون نامه‌نگاری از سوی ایران با فیلا را تایید نکرده‌اند اما می‌توان این سوال را پرسید که اگر نامه‌نگاری صورت نگرفته، چطور مسوولان فیلا به یکباره یادشان افتاده که نامه‌ای را به فدراسیون کشتی بزنند و خواهان برگزاری انتخابات سالم شوند.

 

 محمدرضا یزدانی خرم رییس فدراسیون کشتی که از اسفند 89 به بعد حضورش در فدراسیون کشتی به واسطه پایان دوره چهارساله و عدم صدور حکم سرپرستی از سوی وزارت ورزش و جوانان غیرقانونی بود، آذرماه با حکم سرپرستی که برای خطیب از سوی وزارت ورزش و جوانان صادر شد، عملا برکنار شد.

 

 در شرایطی که وزارت ورزش و جوانان می‌توانست با برگزاری انتخابات، خیلی زود تکلیف یزدانی‌خرم و رییس آینده را مشخص کند یا حتی تا پایان المپیک صبر کند و بدون به‌وجود آمدن مشکلات حاشیه‌ای برای تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی در آستانه المپیک لندن، تغییراتی را صورت بدهد که چنین اتفاقی رخ نداد. بعد از شنا، نوبت به کشتی رسیده است.

 نمونه بارز دیگر این اشتباهات  نیز به فدراسیون شنا برمی‌گردد، رییس این فدراسیون، با تصمیم وزارت ورزش و جوانان برکنار شد و مشکلاتی را به‌وجود آورد که هنوز سرپرست فعلی در تلاش برای رفع آنها است اما دیدیم که این اتفاق فرصتی را برای نامه‌نگاری‌هایی به‌وجود آورد.

 بنابراین گزارش  یک سوال در اینجا وجود دارد و آن اینکه فدراسیون جهانی کشتی فیلا چگونه در جریان نحوه برکناری یزدانی خرم قرار گرفت. ماجرای ارسال نامه از بدنه فدراسیون های ورزشی داخل کشور به فدراسیون های جهانی رو به افزایش است و مسئولان باید هر چه زودتر تصمیماتی در این باره اتخاذ نمایند.

منبع: http://alborznews.net

/ 1 نظر / 12 بازدید
الناز

با سلام به سایت عاشقانه و تفریحی ما سری بزنید . دوست داشتید فعالیت کنید توی سایت و انجمن عاشقانه و ... و از امکانات سایت هم استفاده کنید و دوستان زیادی پیدا کنید ! پیشنهاد ما استفاده از مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم هست . یکبار سایت باز بشه دفعات بعدی سرعت لود سایت بیشتر میشه . با تشکر " دنا پاتوق" www.DenaPatogh.com