کشتی گیران آزادکار در کلاس تکنیک و تاکتیک زیر نطر مدیر تیمهای ملی

و تاکتیک رسول خادم دارنده مدال طلای المپیک آتلانتا شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کشتی گیران در ابتدای این تمرین دقایقی کوتاهی با دویدن و نرمش بدنهای خود را گرم کردند تا آماده شرکت در تمرینات کشتی شوند.

پیش از شروع تمرین جلسه ای با حضور رسول خادم برگزار شد و مدیر تیمهای ملی و امور فنی نکات آموزشی تمرین را برای مربیان تشریح کردند.

بر این اساس، تمرینات کشتی در چند تایم 3:30 (سه دقیقه وسی ثانیه) فنون مختلف کشتی از جمله نحوه صحیح زیرگیری و یک دست دو دست را آموزش دیدند. نکته جالب توجه تمرینات این بود که رسول خادم پیش از انجام هر تایم تمرینات نکات فنی را آموزش می داد و در پایان آن تایم نیز اشتباهات را برای اردونشینان تشریح می کرد.مدیر تیمهای ملی و امور فنی در حین تمرینات نیز نکات ضعف آنها را گوشزد می کرد.

خادم در حین تمرینات خطاب به کشتی گیران گفت: کشتی ورزشی است که با فکر و روان است باید بخواهید تا بتوانید از حساس ترین لحظه ها بهترین استفاده را ببرید.

وی خاطر نشان کرد: تکنیک ها را درست اجراء کنید، زیرها را کامل بگیرید، در گارد مخالف گردش مناسب داشته باشید و باید علاوه بر مسائل تکنیکی و تاکتیکی روی بالا بردن توان روانی خود کار کنید.

بر این اساس در حین تمرینات رضا لایق مربی تیم ملی با مهدی تقوی سرشاخ شده بود و شاهد مبارزه زیبایی بودیم، ضمن اینکه محمد طلایی نیز نکات لازم به تقوی و سایر سبک وزنهای تیم ملی تذکر می داد.

در حین تمرین یک دست دو دست علیرضا رضایی مربی تیم ملی نکات لازم را در وسط  تشک به کشتی گیران گوشزد کرد و در ادامه رسول خادم مدیر تیمهای ملی همین تمرینات را بصورت عملی با محمد طلایی دیگر مربی تیم ملی برای کشتی گیران اجراء کردند.

رضا یزدانی و کمیل قاسمی بدلیل آسیب دیدگی جدا از سایر کشتی گیران ابتدا بروی تردمیل دویدند و سپس زیر نظر کیانوش اعتماد مقدم مربی بدنساز تیم ملی به انجام تمرینات اختصاصی پرداختند. مربی بدنساز تیم ملی در حاشیه این تمرین با اشاره به نتایج تست آمادگی جسمانی کشتی گیران اظهار داشت: نتیجه این تست به اذعان کارشناسان آکادمی ملی المپیک راضی کننده نیست و ما باید برای رسیدن کشتی گیران به فرم ایده آل سخت کار کنیم.

کشتی گیران که در حین تمرینات نکات فنی لازم را از مدیر تیمهای ملی می آموختند، این فنون را بصورت عملی اجراء می کردند در پایان هر تایم کشتی یک دقیقه استراحت فعال داشته و با آب خوردن دوباره آماده تمرین می شدند.

پس از انجام تمرین کشتی، آزادکاران با دستور مدیر تیمهای ملی به شکل تمرین سایه، در چند تایم و با سرعت بسیار بالا تمرین زیرگیری بسیار دیدنی و جذابی را انجام دادند و به این ترتیب 80 دقیقه کلاس آمورزشی رسول خادم دارنده دو مدال طلای جهان به پایان رسید.

سپس کشتی گیران زیر نظر کیانوش اعتماد مقدم مربی بدنساز تیم ملی به سرد کردن بدنهای خود پرداختند.البته با پایان یافتن این تمرین محمد طلایی بصورت اختصاصی با مهدی تقوی تمرین کرد. این بخش از تمرین کشتی گیران مانند تمرینات تکنیکی با زیبایی خاصی انجام شد و کشتی گیران با دویدن، غلت و پشت به تمرین خود پایان دادند. نکته جالب این بخش حرکات بسیار زیبا و اکروباتیک امیر شریعتی عدل آزادکار وزن 74 کیلوگرم بود که از قهرمان سابق ژیمناستیک کشور است.

فردین معصومی با اجازه مربیان در این تمرین حضور نداشت، ضمن اینکه جمال میرزایی بدلیل آنچکه از جانب وی امتحانات دانشگاهی عنوان شده بود، اردو را ترک کرده بود. به این ترتیب احتمال دارد این کشتی گیر راهی جام یاشاردوغو ترکیه نشود.

دکتر محبوبی مشاور مدیریت تیمهای ملی و امور فنی ناظر ویژه این تمرین بود و نکات فنی لازم را یادداشت می کرد. تعدادی از کشتی گیران جوان و نوجوانان نیز در خانه کشتی ناظر تمرینات آزادکاران بودند.

آزادکاران در پایان تمرینات خود پس از استراحتی کوتاه راهی فرحزاد شدند تا در یک برنامه تفریحی شرکت کنند. اردونشینان امروز طبق برنامه یک جلسه تمرین بسکتبال را در برگزار می کنند.

اردوی تیم ملی کشتی آزاد به منظور شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا در کره جنوبی، جام بین المللی جهان پهلوان تختی و رقابتهای گزینشی المپیک لندن که روز 29 دی ماه آغاز شده است تا 10 فروردین ماه سال 91 بصورت متناوب در خانه کشتی تهران دنبال می شود.

/ 0 نظر / 18 بازدید