سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان: شرایط بسیار خوبی بر اردوها حاکم است

ماه‌های آینده نیز به همین منوال پیش رود.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی در این رابطه اظهار کرد: در حال حاضر 4 تخته تشک در خانه‌ی کشتی شماره 2 پهن شده است و ما می‌توانیم با خیال راحت تمرین کینم. در هر وزن 4 تا 5 کشتی‌گیر بسیار خوب داریم که امیدوارم از میان آن‌ها یک یا دو تیم خوب را آماده‌ی مسابقات جهانی و آسیایی کنیم. البته در اوزان 55 و 120 کیلوگرم شرایط کمی متفاوت است و یک مقداری از سایر اوزان ضعیف‌تر هستیم. دلیل آن هم این است که در اوزان سبک دائما شرایط وزنی فرنگی‌کاران تغییر می‌کند و در 120 کیلوگرم هم هنوز کشتی‌گیران شش دانگ خود را پیدا نکرده‌ایم که امیدوارم در مسابقات انتخابی تیم ملی بتوانیم این نقاط ضعف خود را نیز برطرف کنیم.

وی افزود: حضور فرنگی‌کاران نوجوانی که سال قبل در تیم نوجوانان بودند شرایط خوبی را برای ما بوجود آورده است.

نوربخش با بیان اینکه در مرحله‌ی جدید اردوهای تیم ملی علاوه بر تمرکز بر روی مسائل آمادگی جسمانی، آموزش تاکتیک و تکنیک نیز در اولویت قرار دارد تصریح کرد: در سه اروی قبل ما پس از یک شناسایی کامل تصمیم گرفتیم تا از این اردو روی کارهای اصلی تمرکز کنیم. در کنار بالا بردن آمادگی جسمانی فرنگی کاران کار آموزش مسائل فنی را با جدیت دنبال خواهیم کرد و از نظر روحی و روانی نیز سعی داریم تا فرنگی‌کاران را به خودباوری لازم برسانیم.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان در پایان خاطرنشان کرد: اردوی فعلی ما از اول بهمن ماه آغاز شده  و تا 12 بهمن ماه نیز ادامه خواهد داشت. احتمالا در پایان این اردو نیز یک تیم را به جام نیکولای پتروف بلغارستان اعزام می‌کنیم تا کشتی‌گیران ما در مصاف با حریفان خارجی بزرگسال یک محک جدی بخورند.

/ 0 نظر / 5 بازدید