نتایج کشتی گیران کشورمان در کشتی آزمایشی المپیک 2012 – لندن

*قاسم رضایی در وزن 96 کیلوگرم در دور اول الو توم از استونی را با نتیجه یک بر صفر و یک بر صفر شکست داد. وی در دور دوم مقابل اصلان بیک خوشتوف کشتی گیر سرشناس روس با نتایج مشابه یک بر صفر به پیروزی رسید تا در مرحله نیمه نهایی مقابل رامی آنترو هیتانمی از فنلاند با نتیجه صفر بر 2، 3 بر یک و 4 بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. تیمونسینی از ایتالیا دیگر کشتی گیر فینالیست این وزن است.

  

*در وزن 55 کیلوگرم که 6 کشتی گیر حضور دارند، سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل چوی گیو جین دارنده مدال نقره جهان از کره جنوبی با نتیجه 2 بر صفر و یک بر صفر مغلوب شد و به مدال برنز رسید. در این وزن کشتی گیران روسیه و کره جنوبی فینالیست شدند.

 

*حمید سوریان در وزن 60 کیلوگرم  پس از استراحت در دور نخست در دور دوم وینچنزو ماستری از ایتالیا را با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل ارسلان عبدلین از روسیه با نتیجه یک بر صفر، صفر بر 4 و صفر بر 2 مغلوب شد تا امشب برای کسب مدال برنز به مصاف برنده کشتی گیران لهستان و کره جنوبی برود. کشتی گیران فرانسه و روسیه دیدار فینال این وزن را برگزار می کنند. روشن بایراموف نیز در مرحله نیمه نهایی مغلوب بلمادانی از فرانسه شد.

 

*در وزن 66 کیلوگرم امید نوروزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ژن ژی از چین را با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر، صفر بر یک و صفر بریک مقابل آدام کوراک از روسیه شکست خورد تا برای کسب مدال برنز به مصاف مارگاریان از فرانسه برود. وو هیون کیم از کره جنوبی و کوراک از روسیه دیدار فینال این رقابتها را برگزار می کنند.

  

*محسن قاسمی در وزن 74 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سه سا کاسینن از فنلاند را با ضربه فنی شکست داد، قاسمی در مرحله نیمه نهایی مقابل الکساندر چخیرکین از روسیه با نتیجه 2 بر صفر، صفر بر 2 و صفر بر 3 مغلوب شد. وی برای کسب مدال برنز به مصاف چانگ از چین می رود. دیمترو پیشکوف از اوکراین و چخرکین از روسیه در دیدار فینال این وزن به مصاف هم می روند.

 

  *در وزن 120 کیلوگرم که 11 کشتی گیر حضور دارند، بشیر باباجان زاده در دور نخست مقابل هیکی نابی از استونی با نتیجه صفر بر 2، 2 بر صفر و یک برصفر به پیروزی رسید . وی در دور دوم مقابل  یوهان یورن از سوئد با نتایج مشابه 2 بر صفر شکست خورد. با توجه به پیروزی رضا کایالپ ترکیه ای مقابل حریف سوئدی باباجان زاده از دور رقابتها کنار رفت. کشتی گیران ترکیه و یونان دیدار فینال این وزن را برگزار می کنند.

 

 تیم ایران در این رقابتها در وزن 84 کیلوگرم نماینده ای ندارد. در این وزن سامان طهماسبی از آذربایجان و راچیبا از اوکراین دیدار فینال را برگزار می کنند.

 

 مسابقات کشتی آزاد آزمایشی المپیک 2012 روز یکشنبه در شهر لندن برگزار می شود و تیم ایران با سه نماینده در این رقابتها شرکت می کند.

/ 0 نظر / 6 بازدید