گفتگوی یزدانی خرم با «فردا»:برکناری من سیاسی بود نه ورزشی

نامزد‌ها هم غیر قانونی و بعد از اتمام ثبت نام صورت گرفت. اگر شرایط عادی پیش می‌رفت ما اعتراضی نمی‌کردیم؛ اما دوستان به خاطر مسائل سیاسی شروع به حذف ما کردند. مجلس هم در برابر این موضوع کوتاه نیامده و سوالاتی را از وزیر کرده که قرار است محمد عباسی به آن‌ها پاسخ دهد. اگر پاسخ‌های وزیر منطقی و قانع کننده نباشد احتمال استیضاح نیز وجود دارد.

سرویس ورزشی فردا،وحید جعفری: آیا یزدانی خرم بازمی گردد؟ اصلا چرا رییس فدراسیون کشتی کنار گذاشته شد تا سرپرستی به صورت موقت آن هم در آستانه رویداد بزرگی چون المپیک جایگزین او شود؟ مگر حالا که در سایر رشته‌ها زمان ریاست بعضی از روسا پایان یافته و خود‌‌ همان رییس انتظار برگزاری مجمع را می‌کشد تا انتخابات برگزار شود، نمی‌شد این امکان را به یزدانی خرم -که ۲۲ سال در ورزش بوده و از مدیران با سابقه ورزش ایران است- داد تا زمان برگزاری مجمع هدایت کشتی را بر عهده داشته باشد؟

 

این چه سیستمی است که یک روز محمدرضا یزدانی خرم را خودی و روز دیگر او را ناخودی می‌داند؟! یک روز از او به عنوان مدیر نمونه تجلیل کرده و فردا کنار می‌گذاردش؟! یزدانی خرم که خود بر این باور است همه چیز زیر سر جریان انحرافی بوده و هرکس در برابر این جریان قد علم کند ریشه‌اش را می‌زنند.

 

اخبار رسیده به  فردا حاکی از آنست که یزدانی خرم رایزنی های بسیاری با روسای هیات‌ها و اعضای مجمع کرده است و همه راه‌ها برای انتخاب مجدد را در دستور کار قرار داده است و حتی مشکل دوشغله بودنش را نیز حل کرده است و این درحالیست که نامزد نردیک به وزارت ورزش هم از میان خطیب و حسن رنگرز انتخاب خواهد شد و هر دو در حال رایزنی هستند.

 

یزدانی خرم چه می گوید؟

 

با رییس سابق کشتی که هنوز هم امید به بازگشت دارد و تغییر و تحولات اخیر را سیاسی می‌داند تا ورزشی، هم کلام شدیم که گفت: «در حال حاضر استراحت می‌کنم! ما کار خود را کرده و به دوستان ثابت کردیم که دو شغله نبوده و بازنشسته دولت هم نیستیم. اگر آقایان به این موضوع توجه نکنند شکایت کرده و از طریق قانون پیگیر این موضوع خواهیم بود تا ثابت کنیم که اشتباه کرده‌اند. البته این اتفاق سیاسی بود نه ورزشی وگرنه نباید برای مدیری که ۲۲ سال در ورزش خدمت کرده سرپرست معرفی می‌کردند.»

 

یزدانی خرم در پاسخ به این سوال که شما که ارتباط خوبی با مسوولان داشتید، چطور شد که تصمیم به برکناری شما گرفتند، گفت: «اداره یک مجموعه آن هم مجموعه‌ای چون کشتی کار آسانی نیست. ما انتقاد کرده و اعلام می‌کردیم که برای فعالیت خود احتیاج به بودجه داریم تا بدهی چند میلیاردی خود را پرداخت کنیم. کار خوابیده است؛ اما گویا این انتقاد ما به مذاق دوستان خوش نیامده بود، چرا که می‌گفتند نباید انتقاد کنید.»

 

رییس سابق فدراسیون کشتی در واکنش به این موضوع که اعلام کرده بودید «اگر من بروم گروهی که با من کار می‌کردند هم می‌روند» اما با وجودی که شما کنار رفته‌اید همچنان گروهی که با شما کار می‌کردند در فدراسیون مشغول هستند و آیا این به خاطر امیدی که شما به بازگشت دارید نیست، گفت: «من از دوستان خواهش کردم که در فدراسیون مانده و کار را ادامه دهند. حاصل کار یک مدیر در المپیک مشخص می‌شود و برنامه ما از المپیک تا المپیک بود. بی‌تردید در المپیک تیم ما در نبود اسرائیلی‌ها و عدم کارشکنی روس‌ها می‌تواند رکروشکنی کند و این را از عملکردی که در جهانی استانبول داشتیم می‌توان به خوبی متوجه شد. به هر حال برخلاف دوستان که اهمیتی به این مدال‌ها و مردم نمی‌دهند و نگاه‌شان سیاسی است تا ورزشی ما از همکاران خواستیم که به خاطر مردم هم که شده در فدراسیون مانده و کار را ادامه دهند.»

 

یزدانی خرم در پایان گفت: «مسائلی پشت پرده است که نمی‌توان به آن‌ها اشاره کرد. دوستان بدون اینکه پرونده ما را مطالعه کنند می‌خواستند من و افرادی چون صفارزاده را کنار بگذارند. ثبت نام نامزد‌ها هم غیر قانونی و بعد از اتمام ثبت نام صورت گرفت. اگر شرایط عادی پیش می‌رفت ما اعتراضی نمی‌کردیم؛ اما دوستان به خاطر مسائل سیاسی شروع به حذف ما کردند. مجلس هم در برابر این موضوع کوتاه نیامده و سوالاتی را از وزیر کرده که قرار است محمد عباسی به آن‌ها پاسخ دهد. اگر پاسخ‌های وزیر منطقی و قانع کننده نباشد احتمال استیضاح نیز وجود دارد. آقایان فکر می‌کرد که چون بازنشسته بیمه تامین اجتماعی هستم بازنشست دولتی محسوب می‌شوم این در حالی است که با موافقت مجلس، بیمه دیگر از دولت جدا شده و نهادی عمومی و غیر دولتی است»

منبع: http://www.fardanews.com

/ 0 نظر / 12 بازدید