نفرات برتر کشتی فرنگی جایزه بزرگ جام وهبی امره - ترکیه

 

از عصر امروز شنبه در شهر استانبول آغاز شده است، تیم منتخب ایران در چهار وزن اول توسط علی محمدی در وزن 66 کیلوگرم و امیرقاسمی منجزی در وزن 120 کیلوگرم به ترتیب صاحب یک مدال نقره و یک مدال برنز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی و بنا به اعلام حسام الدین جعفری سرپرست تیم اعزامی، علی محمدی در وزن 66 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سیمینوف از بلاروس را مغلوب کرد و با شکست کشتی گیرانی از اوکراین و ترکیه راهی دیدار فینال شد. در دیدار پایانی در حالی که محمدی تا ثانیه های پایانی از رفیق عیوض اوغلو ترکیه ای پیش بود بدلیل ناداوری و اخطار و پوئن بی مورد داوران به مدال نقره دست یافت. این در حالی بود که در هنگام سکوی قهرمانی تماشاگران ترکیه محمدی را تشویق کردند و حمزه یرلی کایا کشتی گیر سابق سرشناس ترک محمدی را قهرمان این وزن دانست.

بر این اساس در وزن 120 کیلوگرم امیر قاسمی منجزی در دور نخست کشتی گیر روس را شکست داد، وی در دور دوم مقابل اسماعیل گوزل کشتی گیر سرشناس ترک به پیروزی رسید، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی گیر روسیه ای شکست خورد. قاسمی در دیدار رده بندی کشتی گیر دیگری از روسیه را ضربه فنی کرد و صاحب مدال برنز شد.

سامان عبدولی در وزن 55 کیلوگرم پس از شکست حریفی از آذربایجان مقابل کوهی هاسگاوا از ژاپن شکست خورد. در همین وزن شیرزاد بهشتی پس از استراحت در دور نخست با یک پیروزی و یک شکست به ترتیب مقابل کشتی گیرانی از ترکیه و آذربایجان به کار خود در این مسابقات پایان داد.

مهدی زیدوند در وزن 66 کیلوگرم با یک شکست مقابل حریفی از روسیه از دور رقابتها کنار رفت. در وزن  84 کیلوگرم علی قیطاسی با دو پیروزی مقابل کشتی گیران گرجستان و ترکیه و یک شکست مقابل کشتی گیر ترکیه ای به کار خود در این مسابقات پایان داد.

فردا یکشنبه در روز پایانی این مسابقات در وزن 60 کیلوگرم محمد نوربخش و عبدالمحمد پاپی، در وزن 74 کیلوگرم  کمال محمدعلی‌زاده و در وزن 96 کیلوگرم محمد رضا اکبری از ساعت 14:30 دقیقه بوقت تهران به مصاف حریفان خود می روند.

این رقابتها از نظر فنی در سطح بسیار بالایی در حال برگزاری است و کشورهای روسیه، قزاقستان، ترکیه و چند کشور دیگر با برخی مهره های اصلی خود به استانبول آماده اند.

سرویس عکس

 

 

 

 

/ 0 نظر / 23 بازدید