اشتباه انتخاباتی فدراسیون کشتی

برزگر افزود : با توجه به اینکه تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران قرار است در بازی های المپیک 2012 لندن شرکت کنند، بهتر بود مسوولان ورزش کشور انتخابات فدراسیون کشتی را همانند دیگر فدراسیون های کشتی جهان پس از بازی های لندن انجام می دادند.

 

وی افزود:تغییر و تحول مدیریتی در راس فدراسیون کشتی که ورزش اول ایران بشمار می رود ، برنامه ریزی برای حضور شایسته ملی پوشان کشورمان در این رویداد مهم را دچار مشکل می کند.

 

برزگر درباره حضورش در آنکارا و عقد قرارداد با فدراسیون کشتی ترکیه به منظور هدایت تیم ملی کشتی آزاد این کشور گفت : ترک ها چند سال پیش نیز از من برای هدایت تیم ملی کشتی آزاد این کشور دعوت کرده بودند که در آن زمان من پاسخ نه به آنان دادم ولی اکنون پس از بررسی وضعیت کشتی گیران این تیم تصمیم خود را اتخاذ خواهم کرد.

 

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد ایران با اشاره به دیدارش با مقامات فدراسیون کشتی ترکیه اظهار داشت:دراین دیدار که شب گذشته برگزار شد ، به آنان گفتم به من اجازه بدهند پس از مشاهده مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ترکیه نظر خود در خصوص عقد قرارداد با این فدراسیون اعلام کنم که آنان نیز پذیرفتند.

 

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ترکیه از امروز در آنکارا آغاز شده است و من به مدت سه روز این پیکارها را زیر نظر خواهم گرفت و پس از مشاهده موجودیت کشتی این کشور نظر خود را بیان خواهم کرد.

 

وی با اشاره به اینکه ترکیه یکی از کشورهای صاحب نام در کشتی بشمار می رود ، اظهارداشت : ترکیه در کشتی صاحب سبک است ولی این کشور در طول چند سال اخیر در این رشته افت کرده است که امیدوارم در صورتی که با فدراسیون کشتی این کشور به توافق رسیدم بتوانم نتایج خوبی با این تیم بگیرم .

 

ملی پوش اسبق کشتی ایران در ادامه اظهارداشت : ترک ها از من خواسته اند که تیمی قدرتمند را روانه بازی های المپیک 2012 لندن کنم ولی من به آنان قولی نداده ام چرا که برای ایجاد تغییر وتحول در کشتی یک کشور زمانی معادل سه و چهار سال لازم است .

 

با این وجود با توجه به اینکه پتانسیل لازم در میان کشتی گیران این کشور وجود دارد ، می توان تیمی خوب از ترکیه روانه لندن کرد.

 

کشتی گیران ترکیه هم اکنون چند سهمیه حضور در بازی های المپیک را بدست آورده اند و سهمیه های باقی مانده را نیز در رقابتهای پیش رو بدست خواهند آورد.

 

وی با اشاره به اینکه جانشین ' یوری شاهمرداف ' یکی از اساتید بزرگ کشتی جهان از روسیه در تیم ملی کشتی آزاد ترکیه خواهد شد ، تصریح کرد این امر برای من که یک ایرانی هستم افتخار بزرگی بشمار می رود که جانشین فردی می شوم که دنیای کشتی او را می شناسد و با توانایی وی آشناست.

 

مدرس فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا ) در باره مبلغ پیشنهادی فدراسیون کشتی ترکیه به وی برای هدایت تیم ملی کشتی آزاد این کشور گفت : این مبلغ بسیار کمتر از یک مربی فوتبال است .

 

وی در پاسخ به این سووال که آیا قصد دارد در صورت عقد قرارداد از یکی از مربیان ایرانی به عنوان دستیارش استفاده نماید ، گفت : در این خصوص نیز با مقامات فدراسیون کشتی ترکیه صحبت کرده ام و آنان موافقت خود را اعلام نموده اند.

 

برزگر در پاسخ به سووالی مبنی بر دلایل افت کشتی آزاد در ایران و در مقابل درخشش کشتی فرنگی در کشورمان اظهارداشت : نباید از حق گذشت که محمد بنا به همراه همکارانش در رشته کشتی فرنگی زحمات بسیاری متحمل شده اند و توانستند جایگاه مناسبی برای کشتی فرنگی ایران را در جهان افزایش دهند ولی در خصوص کشتی آزاد باید نشست و ریشه بابی کرد تا مشخص شود چرا کشتی ایران نزول کرده است.

 

وی در باره رفتنش از فدراسیون کشتی اظهارداشت : زمانی که' محمد علی صنعتکاران ' به عرصه کشتی بازگشت به دلیل اینکه که وی از من پیشکسوت تر بود ترجیح دادم فدراسیون کشتی را ترک کنم و به کارهای خود بپردازم .

 

سرمربی سابق تیم ملی کشتی ایران در پایان اظهارداشت : پس از مشاهده مسابقات کشتی آزاد قهرمانی ترکیه چند روزی را به استانبول خواهم رفت و پس از آن نظر خود را درباره تصدی پست سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد این کشور اعلام خواهم کرد.

منبع .قدس آنلاین

/ 0 نظر / 7 بازدید