بیوگرافی محمود ملاقاسمی

1948 لندن و 1952 هلسینکی و رقابتهای جهانی 1951 هلسینکی هدایت کشتی گیران ما را بر عهده داشت .

محمود ملاقاسمی در رقابتهای قهرمانی کشور در سال 1329 در هر دو رشته کشتی آزاد و فرنگی در وزن اول به مقام قهرمانی رسید و در سال 1330 نیز در رشته فرنگی در وزن اول قهرمان کشور شد .

ملاقاسمی نخستین بار در معیت تیم ملی کشتی فرنگی ایران راهی رقابتهای جهانی 1950 استهکلم سوئد شد و تیم ایران در این رقابتها از 4 کشتی گیر از جمله مرحوم علی سعادت و مرحوم غفاری تشکیل شده بود .

حاج محمود در رقابتهای جهانی 1951 هلسینکی در وزن اول به مدال نقره دست یافت در این وزن علی یوجل از ترکیه قهرمان شد و یکسال بعد در رقابتهای المپیک 1952 هلسینکی به مدال برنز رسید وی در این رقابتها کشتی گیران هندوستان ، شوروی ، ترکیه ، آلمان و آفریقای جنوبی را شکست داد و مقابل کیتانو از ژاپن شکست خورد در این وزن حسن از ترکیه که مغلوب ملاقاسمی شده بود قهرمان المپیک شد .

حاج محمود سپس در رقابتهای جهانی 1954 توکیو به مقامی دست نیافت و با دوبنده تیم ملی خداحافظی کرد .

ملاقاسمی سپس روی به عرصه مربیگری آورد و البته یکی از اولین داوران بین المللی کشتی ایران نیز بود وی همچنین بعد از انقلاب دو دوره سرمربی تیم ملی کشتی آزاد پیشکسوتان بود .

برای حاج محمود ملاقاسمی مرد خوشنام کشتی ایران آرزوی سلامتی و بهروزی می کنیم . http://www.iawf.ir/images/Content/contents/fa/mashahir/mahmoud%20molaghasemi.jpg

/ 0 نظر / 31 بازدید