خطیب: می خواهیم شروع کننده اقدامات بزرگ باشیم

ارزشمند بزرگان و نخبگان کشتی در دستور کار ما قرار داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، حجت اله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود:

بعد از جلسات متعددی که با آقای رسول خادم داشتم، از ایشان خواهش کردم از وجودشان برای بخش فنی تیم‌های ملی استفاده کنیم، ایشان سرشار از ذوق و تلاش برای خدمت است و از نظر فنی و مدیریتی قابلیت‌های بسیار فراوان دارد و همه شخصیت و هنر کاری ایشان را می‌شناسیم.

وی ادامه داد: من در تهران و مازندران مدیر کل تربیت بدنی بوده و عضو هیأت رئیسه چند فدراسیون بودم و مدتی باشگاه پرسپولیس را اداره کردم، به نظر می‌آید خدماتی که داشتم مطلوب بوده است، به طور مثال شهر قم یک ورزشگاه داشت که برایش چند ورزشگاه ساختیم و همچنین شهرهای دیگر مثل کرج. در همان دوره هم سال‌ها هیأت کشتی استان‌های تهران و مازندران را اداره کردیم.

خطیب تاکید کرد: من نقطه نظرات تمامی جامعه کشتی را مورد نظر قرار می‌دهم و این جامعه عزیز باید در یک فضای کاری مؤثری قرار گیرد و معتقدم در این شرایطی که هستیم این عزیزان فدراسیون را کمک کنند  و به موقعیت کشتی و مسائل المپیک فکر کنند.

وی در مورد ایجاد تغییرات در فدراسیون کشتی اظهار داشت: من برای بهبود و پیشرفت کارها  دست به تغییر زدم. مثلا کمیته انضباطی بیشتر فضای ارشادی و حقوقی بود و جای این کمیته در فدراسیون خالی بود. تمام تلاش فدراسیون این بود که شروع کننده یک اقدامات بزرگ باشد و اگر منتظر انتخابات باشیم و بعد از آن کارها شروع شود، جای خالی برخی مسائل احساس خواهد شد.

خطیب تاکید کرد: کار من ترمیم فدراسیون بود و از شخصیت‌های بزرگ در کشتی استفاده کردم و از آقای اسداللهی خواهش کردیم بمانند و آقای میری روشن هم در پست آسیایی خود هستند. آقای طهماسبی هم دوست داشتیم بمانند و آقای طالبی هم شخصیت بسیار بزرگی در داوری هستند. ما کمیته اقتصادی راه اندازی کردیم و از دوستانی در این کمیته استفاده کردیم که دلسوز ورزش هستند، سال‌ها در ورزش بودند و در بخش خصوصی کاربلد هستند و به این امید این کمیته را راه‌اندازی کردیم تا صرفا نیاز به کمک مستقیم وزارت ورزش نداشته باشیم.

وی در مورد تشکیل شورای سیاستگذاری فدراسیون کشتی گفت: ما جمعی از قهرمانان را جمع کردیم که اتاق فکری داشته باشیم. کشتی پشتوانه عظیم مردمی دارد و جریان بزرگی در ورزش کشور است و این رشته پایگاه در فرهنگ مرز و بوم ما دارد و اینکار ضرورت دارد که از خاک خورده‌های این رشته استفاده کنیم. قرار است در تمامی کشور از قهرمانان به صورت منطقه‌ای استفاده کنیم.

 

خطیب در مورد حضور رنگرز بعنوان نایب رئیس فدراسیون کشتی اظهار داشت: در مورد آقای رنگرز هم از وزارت ورزش خواهش کردیم تا ابلاغ ایشان را برای نایب رئیسی بزنند وی از نیروهای جوان، فنی و تحصیلکرده در کشتی کشور است، ضمن اینکه از وجود آقای صنعتکاران بعنوان یکی از چهره های زحمتکش کشتی در مسئولیت های دیگر استفاده می کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه که کار ما یک کار گروهی است، در پایان خاطر نشان کرد: کار جذب بزرگان کشتی ماندگار خواهد بود، تصمیمات فدراسیون مصوبه هیأت رئیسه است و ما جلسه با کمیته‌ها داریم و تصمیمات فردی نداریم، کارها شورایی شده است و در حال انجام کارهای بزرگی در کشتی هستیم مانند حقوق مربیان، ارتباط با دانشگاه‌ها و آمورش و پرورش که در دستور کار قرار دارد.

/ 0 نظر / 5 بازدید