یزدانی مدال طلای کشتی آزاد قهرمانی جهان را گرفت

از اسپانیا و مجارستان به یک چهارم نهایی رسید.

 

یزدانی در یک چهارم با روسلان شیخ‌اف از بلاروس روبرو شد که در دور یک هشتم توانسته بود گازیموف، قهرمان سال ۲۰۱۰ جهان از آذربایجان را شکست دهد.

 

اما یزدانی ۷ بر ۱ شیخ‌اف را از پیش رو برداشت و با رسیدن به مرحله نیمه نهایی سهمیه حضور در المپیک لندن را کسب کرد.

 

نماینده ایران در نیمه نهایی سینیوی بولیتک، کشتی‌گیر نیجریه‌ای را مغلوب کرد و به فینال راه یافت.

 

تیم کشتی آزاد ایران در روز نخست توسط حسن رحیمی در وزن ۵۵ کیلوگرم مدال برنز و اولین سهمیه خود در المپیک لندن را بدست آورده بود.

 

مصطفی آقاجانی و علیرضا گودرزی، دو کشتی‌گیر اوزان ۶۰ و ۸۴ کیلوگرم ایران در روز دوم ناموفق بودند و نتوانستند سهمیه المپیک و مدالی کسب کنند.

 

در وزن ۶۰ کیلوگرم، مصطفی آقاجانی پس از برتری مقابل حریفی از هند در دور دوم برابر ژوماگازیف، کشتی‌گیر قزاقستان قرار گرفت. نماینده ایران پس از باخت ۱-۰ در وقت اول، به دلیل مصدومیت در وقت دوم به مبارزه ادامه نداد و بازنده شد.

 

ژوماگازیف قزاقستانی در مرحله نیمه‌نهایی مغلوب گومز، کشتی‌گیر پورتوریکو شد و با باخت او، آقاجانی هم از رقابت‌ها حذف شد.

 

در این وزن روسیه دومین طلای خود در مسابقات را گرفت و بسیک کودوخوف با پیروزی برابر گومز بر سکوی اول ایستاد. این سومین نشان طلای کودوخوف در این وزن رقابت‌های جهانی است.

 

در وزن ۸۴ کیلوگرم، علیرضا گودرزی پس از برتری بر کشتی‌گیری از ونزوئلا، در دور دوم بیچیناشویلی از آلمان را برد.

 

او در دور سوم توانست میهایل گانف، قهرمان سال ۲۰۱۰ جهان از بلغارستان را پشت سر بگذارد، اما با شکست مقابل شریف شریف‌اف از آذربایجان در دور یک چهارم ، از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند و به گروه بازنده‌ها رفت.

 

گودرزی در گروه بازنده‌ها به کایل ساندرسون، حریف آمریکایی ۷-۰ باخت و سهمیه المپیک را از دست داد.

 

در این وزن، شریف شریف‌اف از آذربایجان با شکست ابراگیم آلداتوف اوکراینی به مدال طلا رسید.

 

در پایان روز دوم، تیم‌های روسیه و قزاقستان به ترتیب با ۲۸ امتیاز و ۲۳ امتیاز اول و دوم هستند و ایران با ۲۲ امتیاز به همراه آمریکا در رده سوم قرار گرفته است.

 

این مسابقات روز یکشنبه (۲۷ شهریور) با رقابت در سه وزن دیگر به پایان می‌رسد و مهدی تقوی (۶۶ کیلوگرم)، صادق گودرزی (۷۴ کیلوگرم) و فردین معصومی (۱۲۰ کیلوگرم) برای ایران روی تشک خواهند رفت. http://myup.ir/images/93215014781033837317.jpg

/ 0 نظر / 5 بازدید