اخبار زوزنامه ها:رییس کمیته داوران فدراسیون کشتی برکنار شد

حضور علی اکبر طهماسبی داور درجه یک ایرانی را به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون اعلام کرد. از آن زمان تا کنون حدود سال می گذرد و طهماسبی در این سالها کمک های بسیار شایانی را در میادین بین المللی برای کشورمان انجام داد. اما اکنون دست تقدیر کاری کرده تا در 3 روز مانده به سالگرد انتصاب وی در کمیته داوران او از سمتش خداحافظی کند.

 

علی‌اکبر طهماسبی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی  از سوی سرپرست فدراسیون کشتی از کار برکنار و بهمن طالبی جایگزین او در کمیته داوران شد. پس از آنکه در طی هفته های اخیر سرپرست موقت فدراسیون با اعلام نظرهای متعدد خود بسیاری از کمیته ها و روسای فدراسیون کشتی را از کار برکنار کرد به نظر می اید که این بار نوبت به تغییر در کمیته داوران رسیده و قرار بر این شده که طالبی جایگزین طهماسبی در کمیته داوران باشد.

 

مشکلات داوری لیگ از یک سو و علاقه ی وافر خطیب به تغییر و تحولات از سوی دیگر سبب شده تا طهماسبی غزل خداحافظی را بخواند.

 

به هر ترتیب پیکان تغییرات این بار به سوی رئیس کمیته داوران چرخیده .  تغییری که چندان نمی تواند به مذاق طهماسبی خوش آید آنهم در شرایطی که او در همین چند روز اخیر یک اتفاق بسیار بد را تجربه کرده و شانس حضور در المپیک را هم از دست داده است .

 

طهماسبی که به دلیل تنزل درجه داوری در کلاس اخیر برگزار شده از سوی فیفا در این دوره شانس قضاوت در المپیک را از دست داده است اکنون باید با کمیته داوری فدراسیون کشتی هم وداع تلخی داشته باشد.

 

 در المپیک پیش رو هم اردوان صاحب، داور خوزستانی با گذراندن این دوره با موفقیت و یک درجه صعود به‌عنوان داور المپیکی انتخاب و جانشین علی‌اکبر طهماسبی شده است.

 

 پیش از این علی‌اکبر طهماسبی و بهمن طالبی داوران المپیکی ایران بودند که با حذف طهماسبی و اضافه شدن اردوان صاحب این ترکیب به طالبی و صاحب تغییر پیدا کرد، اما همچنان 2 سهمیه ایران در داوری المپیک حفظ شد.

 

حکم حجت اله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی به بهمن طالبی داور المپیکی کشتی ایران که بعنوان رئیس کمیته داوران انتخاب شده است به شرح ذیل است:

 

احتراما، بدینوسیله با توجه به سوابق و موقعیت تاثیر گذار جنابعالی در امر داوری کشتی جهان، جنابعالی را به عنوان رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.

امید است با استفاده از موجودیت کنونی داوری، تجارب گرانبهای پیشکسوتان این امر و همچنان تلاش قابل توجه در رسیدن داوری کشتی ایران به جایگاه واقعی آن در جهان، موفق وموید باشید.

فدراسیون کشتی از تلاشهای آقای علی اکبر طهماسبی در مدت مسئولیت ایشان قدردانی می کند.

منبع: http://www.mashreghnews.ir

/ 0 نظر / 8 بازدید