ایران پیشنهاد استفاده از آب در خلال کشتی ها را به فیلا ارایه کرد

بنا بر گفته دکتر میرزایی دفاع علمی از پیشنهاد ارایه شده از سوی ایران مورد قبول دست اندرکاران بررسی این طرح در کمیته مربیان جهان واقع و مقرر شده است تجزیه و تحلیل علمی آن به جلسه آینده فیلا که احتمالا در جریان مسابقات  قهرمانی سال 2010 جهان در مسکو تشکیل می شود، ‌موکول شود.

 

میرزایی افزود: قرار است طرح ارایه شده با دلائل علمی و تجریه و تحلیل مفصل تر از سوی ایران، تهیه و به فیلا ارسال شود که به وسیله رافائل مارتینتی رییس فیلا نیز مورد بررسی قرار گیرد.

 

در صورت قبول پیشنهاد ایران از سوی فیلا ،‌از این پس دیگر استفاده از حوله های خیس شده  که معمولا هم آغشته به انواع و اقسام میکروب هاست برای برطرف کردن نیاز کشتی گیران به آب در زمان استراحت 30 ثانیه ایی بین تایم ها، منسوخ شده و قهرمانان از ابتلا به انواع بیماری ها که احتمال انتقال آنها از طریق همین حوله ها بسیار است مصون خواهند بود.

 

در حال حاضر استفاده از آب در زمان استراحت بین تایم ها از نظر فیلا خلاف قانون است و اکثر مربیان تیم ها به ویژه کشورهای صاحب کشتی به شیوه های مختلف از جمله خیس کردن حوله های کوچینگ خود، تلاش می کنند نیاز کشتی گیران خود به آب را برطرف کنند که البته به هیچ عنوان مقبول نیست و در زمان پخش مسابقات جهانی و المپیک از طریق رسانه های تصویری نیز شکل زیبایی ندارد.

 

شاید دلائل علمی و اجتماعی ارایه شده از سوی ایران بتواند این معضل در خلال مسابقات کشتی را برطرف کند تا از این پس کشتی گیران بتوانند با استفاده از آب که در اکثر رشته های ورزشی نیز متداول است، از اتفاقات ناخوشایند کنونی جلوگیری شود.

 

البته فراموش نکنیم که تا کنون خود فیلا هم دلیل قانع کننده علمی برای ممنوع کردن استفاده از آب در بین تایم ها ارایه نکرده است، ‌این درحالی است که ورزشکاران اکثر رشته های ورزشی مجاز هستند در زمان استراحت ها بین تایم های مبارزات خود از آب استفاده کنند.

 

به هر صورت امید است پیگیری های منطقی انستیتو فدراسیون کشتی از طریق شیوه های مختلف موثر واقع شده و دلائل ارایه شده علمی از سوی ایران موانع نوشیدن آب در استراحت بین تایم ها از سوی فیلا را برطرف کند.

 

به نظر می رسد اگر این اتفاق بیافتد باید آن را به عنوان اولین اقدام و موفقیت بین المللی انستیتو در راستای ارتباطات منطقی با مراکز علمی فیلا پس مدیریت جدید این مرکز علمی به وسیله سید جواد رفوگر دانست.

 

نوشته شده توسط سایت اخبار کشتی ایران

/ 0 نظر / 8 بازدید