حاشیه‌های رقابت‌های کشتی المپیک ۲۰۱۲ لندن

آغاز شد، در حالی که مسئولان و کشتی گیران اکثر تیم‌ها از نحوه مدیریت و برگزاری این رقابت‌ها ناراضی هستند.

- رافائل مارتینتی رییس فدراسیون بین المللی کشتی (فیلا) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایرنا ناراحتی خود را از نحوه برگزاری مسابقات اعلام کرد، ولی ابراز امیدواری نمود که مشکلات موجود تا زمان مسابقات اصلی المپیک برطرف شود.

- چند تن از مربیان و مسئولان تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها از جمله تیم‌های جمهوری آذربایجان، ترکیه، یونان و استونی نیز عدم رضایت خود را از نحوه برگزاری مسابقات اعلام کردند.

- سید اکبر میری روشن مدیر روابط بین الملل فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه این مسابقات به ایرنا گفت: نحوه برگزاری و مدیریت مسابقات آزمایشی کشتی المپیک در انگلیس بسیار ضعیف است، به گونه‌ای که صدای همه مسئولان فیلا و از جمله شخص مارتینتی را نیز در آورده است.

- بی‌نظمی در برگزاری مسابقات به گونه‌ای است که حتی زمان کشتی‌ها نیز بعضا بدون اطلاع مسئولان تیم‌ها تغییر می‌کند و کشتی گیران با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند.

- وضعیت تغذیه کشتی گیران نیز از جمله مواردی است که مسئولان اکثر تیم‌ها از آن به شدت ناراضی هستند.

- یکی از مسئولان انگلیسی برگزاری مسابقات کشتی آزمایشی نیز ضمن پذیرش برخی از ایرادات موجود، گفت: یکی از اهداف برگزاری این مسابقات همین است که ما بتوانیم مشکلات را شناسایی و به موقع برطرف کنیم. وی تاکید کرد که با کسب تجربه از این مسابقات همه ایرادات برطرف خواهد شد.

- این مسابقات پخش تلویزیونی ندارد و خبرنگاران حاضر نیز اکثرا از کشورهای مختلف که کشتی گیرانی در این رقابت‌ها دارند، به سالن مسابقات آمده‌اند.

- هیچ گونه امکانات ارتباطی و رفاهی برای خبرنگاران در نظر گرفته نشده است.

- جایگاه تماشاگران در این رقابت‌ها ظرفیت چند صد نفر بیشتر را ندارد و اکثر حاضران نیز از اعضاء و همراهان تیم‌ها هستند و برای تماشای عمومی مسابقات بلیت فروخته نشده است.

- اکثر کشتی گیران شرکت کننده در این رقابت‌ها از نظر بدنی در آمادگی مطلوبی به سر نمی‌برند که به اعتقاد کار‌شناسان، نزدیک بودن زمان این مسابقات به رقابت‌های اخیر جهانی باعث شده است که خستگی مسابقات جهانی همچنان در چهره کشتی گیران مشهود باشد.

 ۴۰ تیم از کشورهای مختلف جهان در این مسابقات شرکت کرده‌اند که در رشته‌های فرنگی و آزاد و زنان و مردان، مسابقه می‌دهند.

-           منبع-شفاف

/ 0 نظر / 9 بازدید