شکست بنا کار انگلیسی‌ها است؟

شهر لندن برگزار شد، قاسم رضایی تنها طلایی کشتی فرنگی ایران بود. رضایی موفق شد در فینال وزن 96 کیلوگرم با شکست حریف ایتالیایی صاحب مدال طلا شود.

همچنین در وزن 55 کیلوگرم سامان عبدولی با یک شکست و به دلیل تعداد کم شرکت کننده به مدال برنز رسید اما، حمید سوریان، امید نوروزی و محسن قاسمی با یک برد و دو شکست پنجم شدند. البته سوریان و نوروزی در یک وزن بالاتر مسابقه می‌دادند، ضمن این که بشیر باباجان‌زاده با شکست از حریف سوئدی حذف شد.

این مسابقات، برای رسیدن به سهمیه‌های المپیک نبود بلکه تنها برای کسب تجربه میزبان در برگزاری المپیک انجام شد.

در پایان رقابتهای کشتی فرنگی آزمایشی المپیک 2012 که شنبه در سالن اکسل شهر لندن برگزار شد، تیم شش نفره ایران با کسب یک مدال طلای قاسم رضایی در وزن 96 کیلوگرم و یک مدال برنز سامان عبدولی در وزن 55 کیلوگرم به کار خود پایان داد.

در پایان این مسابقات تیم روسیه با کسب 46 امتیاز اول شد، ایران با 40 امتیاز به مقام دوم رسید، اوکراین با 35 امتیاز سوم شد، کره جنوبی با 28 امتیاز چهارم شد، کشورهای لیتوانی و سوئد با 24 امتیاز مشترکا به مقام پنجم رسیدند و چین با 23 امتیاز هفتم شد. کشتی گیرانی از 30 کشور دنیا در این مسابقات حضور داشتند.

 

نتیجه برای ما مهم نبود

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در خصوص این مسابقات گفت: نحوه مدیریت و برگزاری مسابقات آزمایشی بازی های المپیک 2012 در لندن ضعیف بود.

محمد بنا مطلب افزود: با توجه به اینکه انگلیس در ورزش کشتی بسیار ضعیف است و تجربه برگزاری مسابقات بزرگ را ندارد، بنابراین طبیعی بود که انگلیسی ها ضعف های زیادی از نظر مدیریت و برگزاری مسابقات کشتی داشته باشند.

وی تصریح کرد: کیفیت خود مسابقات و نفرات شرکت کننده بالا بود و چندین کشتی گیر مدال دار جهان و بازی های المپیک در این مسابقات شرکت داشتند که همین موضوع باعث شد، این مسابقات میدان آزمایش خوبی برای حریفان مختلف و از جمله کشتی گیران ما باشد.

بنا تاکید کرد: چون این مسابقات آزمایشی است، نتیجه برای ما و دیگر تیم ها چندان مهم نبود. در حال حاضر برنامه ما آماده کردن کشتی گیران از نظر بدنی است.

وی اظهار داشت: بیشتر کشتی گیران شرکت کننده در این مسابقات به دلیل اینکه اخیرا تحت فشار مسابقات جهانی بوده اند، از نظر بدنی آماده نبودند و این موضوع در مورد کشتی گیران ایران هم صدق می کند.

دارنده مدال نقره جهان درپایان خاطر نشان کرد: در این مسابقات قوانین آزمایشی به مرحله اجراء گذاشته شد که بیشتر مبتنی بر کشتی در خاک بود، کشتی گیران ما بر این اساس تمرین نکرده بودند و از قبل نیز به ما اعلام نشده بود که این قوانین را در لندن به اجراء می گذارند.

 

مشکل از قوانین جدید است

سرپرست تیم‌های ملی کشتی آزاد اعزامی به رقابت‌های آزمایشی المپیک 2012 لندن نیز گفت: فرنگی‌کاران کشورمان حاضر در رقابت‌های آزمایشی المپیک 2012 لندن با قوانین آزمایشی فیلا تمرین نکرده بودند.

جعفر اولیاء افزود: فدراسیون جهانی کشتی در این رقابت‌ها قوانینی مبنی بر کشتی فرنگی در حالت سرپا را به اجرا گذاشت که کشتی‌گیران ما اصلا براساس این قوانین تمرین نکرده بودند.

وی با اشاره به اینکه این قوانین پس از رقابت‌های المپیک به مرحله اجراء گذاشته می‌شود اظهار داشت: به هرحال کشتی‌گیران ما نظیر سوریان و نوروزی در این رقابت‌ها در یک وزن بالاتر به میدان آمده بودند و تبحر آن‌ها نیز در خاک است.

اولیاء در پایان خاطرنشان کرد: میزبانی انگلیسی‌ها در این رقابت‌ها بسیار ضعیف بود و حتی مارتینتی نیز نارضایتی خود را از این موضوع نشان داد و به نظر من نیاز به انسجام بهتری دارند.

 

- نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:

*قاسم رضایی در وزن 96 کیلوگرم در دور اول الو توم از استونی را با نتیجه یک بر صفر و یک بر صفر شکست داد. وی در دور دوم مقابل اصلان بیک خوشتوف کشتی گیر سرشناس روس با نتایج مشابه یک بر صفر به پیروزی رسید. رضایی در مرحله نیمه نهایی مقابل رامی آنترو هیتانمی از فنلاند با نتیجه صفر بر 2، 3 بر یک و 4 بر یک به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی با نتیجه مشابه یک بر صفر تیمونسینی از ایتالیا را مغلوب کرد و به مقام قهرمانی رسید. گئورگی ریزماجر از مجارستان و رامی هیتانمی از فنلاند مشترکا در این وزن سوم شدند.

*در وزن 55 کیلوگرم که 6 کشتی گیر حضور دارند، سامان عبدولی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی مقابل چوی گیو جین دارنده مدال نقره جهان از کره جنوبی با نتیجه 2 بر صفر و یک بر صفر مغلوب شد و به مدال برنز رسید. چوی گیو جین از کره جنوبی با شکست ایوان بلاتسیف از روسیه قهرمان این وزن شد.لی شیا جین از چین دیگر مدال برنز این وزن را بدست آورد.

*حمید سوریان در وزن 60 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم وینچنزو ماستری از ایتالیا را با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل ارسلان عبدلین از روسیه با نتیجه یک بر صفر، صفر بر 4 و صفر بر 2 مغلوب شد. سوریان در دیدار رده بندی مقابل وو سئونگ جائه از کره جنوبی با نتیجه یک بر صفر، صفر بر یک و صفر بر 4 شکست خورد و به مقام پنجم رسید.ارسلان عبدلین از روسیه و بلمادانی از فرانسه در این وزن اول و دوم شدند و کشتی گیر کره جنوبی به همراه اریک نی بلوم از دانمارک مشترکا به مقام سوم رسیدند. روشن بایراموف آذربایجانی نیز در این مسابقات با شکست مقابل کشتی گیرانی از فرانسه و دانمارک به مقام پنجم رسید.

*در وزن 66 کیلوگرم امید نوروزی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم ژن ژی از چین را با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب کرد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 3 بر صفر، صفر بر یک و صفر بریک مقابل آدام کوراک از روسیه شکست خورد. نوروزی در دیدار رده بندی مقابل آرتاک مارگاریان از فرانسه با نتیجه مشابه صفر بر 3 شکست خورد و به مقام پنجم رسید. کیم هیون وو از کره جنوبی با شکست آدام کوراک از روسیه در این وزن قهرمان شد. جارکو هایکا از فنلادند و کشتی گیر فرانسوی در این وزن به مقام سوم مشترک رسیدند.

*محسن قاسمی در وزن 74 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم سه سا کاسینن از فنلاند را با ضربه فنی شکست داد، قاسمی در مرحله نیمه نهایی مقابل الکساندر چخیرکین از روسیه با نتیجه 2 بر صفر، صفر بر 2 و صفر بر 3 مغلوب شد. وی برای کسب مدال برنز مقابل چانگ از چین با نتیجه صفر بر 2، 3 بر 2 و صفر بر 3 شکست خورد و پنجم شد. الکساندرچخرکین از روسیه و دیمیترو پیشکوف از اوکراین در این وزن اول و دوم شدند. الکساندر کازاکویچ از لیتوانی دیگر مدال برنز این وزن را بدست آورد.

*در وزن 120 کیلوگرم بشیر باباجان زاده در دور نخست مقابل هیکی نابی از استونی با نتیجه صفر بر 2، 2 بر صفر و یک برصفر به پیروزی رسید . وی در دور دوم مقابل یوهان یورن از سوئد با نتایج مشابه 2 بر صفر شکست خورد و با توجه به پیروزی رضا کایالپ ترکیه ای مقابل حریف سوئدی باباجان زاده از دور رقابتها کنار رفت. کشتی گیران ترکیه و یونان بترتیب در این وزن اول و دوم شدند.

تیم ایران در این رقابتها در وزن 84 کیلوگرم نماینده ای نداشت. در این وزن سامان طهماسبی از آذربایجان و راچیبا از اوکراین به ترتیب اول و دوم شدند.

مسابقات کشتی آزاد آزمایشی المپیک 2012 یکشنبه در شهر لندن برگزار می شود و تیم ایران با سه نماینده در این رقابتها شرکت می کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید