خادم :مسئول امور فنی تیم ملی کشتی آزاد هستم در المپیک مسائل روحی و روانی بسیار م
ساعت ۱:٢٢ ‎ب.ظ روز ٢٦ دی ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: اخبار کشتی

رسول خادم:

مسئول امور فنی تیم ملی کشتی آزاد هستم در المپیک مسائل روحی و روانی بسیار مهم است

۱۳۹۰/۱۰/۲4

 

مدیر تیمهای ملی کشتی و امور فنی فدراسیون کشتی گفت: از این پس مسئولیت امور فنی تیم ملی کشتی آزاد بر عهده من است و علاوه بر مربیان دعوت شده در آینده نیز مربیان سازنده دیگری به اردو دعوت خواهند شد.


رسول خادم مدیر تیم‌های ملی و امور فنی در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب افزود: خوشبختانه کشتی فرنگی ایران در حال حاضر فعال است و سرمربی و مربیان کار خود را به صورت جدی دنبال می‌کنند که ما از آن‌ها حمایت می‌کنیم. آقای بنا مجموعه خوبی دارند و ما کمک می‌کنیم تا این روند رو به رشد تا المپیک ادامه داشته باشد.

وی در مورد شرایط کشتی آزاد اظهار داشت:در حوزه کشتی آزاد نیاز به کار بیشتری داریم. بحث المپیک با میدان جهانی کاملا متفاوت است و ما سعی می‌کنیم بهترین سرمایه‌ها را در قسمت فنی دور هم جمع کنیم.

وی ادامه داد: ما در حال حاضر سه مسابقه جدی آسیایی، جام تختی و المپیک را در پیش داریم و سعی می‌کنیم مربیان دیگری را که سال‌ها از اردوی تیم ملی دور بوده‌اند را به اردو دعوت کنیم و از تمام موجودیت خود در این امر استفاده نماییم.

وی تصریح کرد: در کشتی فرد مهم نیست ما فرصت محدودی تا المپیک داریم ضمن اینکه همه نسبت به هم شناخت داریم و طبیعتا باید در این فرصت طوری حرکت کنیم که کشتی در المپیک موفق شود.

خادم تأکید کرد: در حضور در المپیک بیشتر از مسائل فنی ، مسائل روحی و روانی مهم است و المپیک فضای بسیار سنگینی دارد و ما باید تلاش کنیم تا کشتی گیرانمان در المپیک با توجه به این فضای پر استرس موفق باشند.

وی ادامه داد: کار ما مبتنی بر یک برنامه خواهد بود و تلاش می کنیم با گسترش ظرفیت‌های موجود، فضا را برای افتخارآفرینی کشتی‌گیران فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه برای ادای دین به کشتی، وارد گود شده است اظهار داشت: مردم همیشه به من لطف دارند و به کشتی آمدم چون نسبت به این رشته دین دارم.

دارنده مدال طلای المپیک 1996 آتلانتا در پایان با اشاره به اینکه وظایف وی در مدیریت تیم‌های ملی کشتی آزاد با وظایفش در شورای شهر تهران تداخلی ندارد خاطرنشان کرد: همه جامعه کشتی باید دست در دست هم دهیم و در این زمان محدود شرایطی را مهیا کنیم تا کشتی آزاد و فرنگی ایران در المپیک موفق باشد.

رسول خادم مدیر تیم‌های ملی و امور فنی عصر امروز و نخستین بار پس از دریافت حکم خود از سوی حجت‌اله خطیب سرپرست فدراسیون کشتی، بر نحوه تمرینات فرنگی‌کاران نظارت کرد.

از نکات جالب توجه این تمرین دویدن و نرمش خادم همراه با فرنگی‌کاران بود. وی سپس در جمع خبرنگاران برنامه‌های تیم ملی را تشریح کرد و پس از آن تمرینات اختصاصی بدنسازی را انجام داد.


آموزش کشتی فرنگی و آزاد
 
 
 
 
td class=0pxtopside-botwidth: 100%;http://persianbox.com/templates/public/pb1/images/side-top.gifdiv style=#2f57a2post-botright br //tda href=