زندگی نامه الکساندرکارلین اعجوبه و پر مدال ترین کشتی گیر فرنگی کار در جهان
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱٢ دی ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: زندگی نامه کشتی گیران

زندگی نامه الکساندرکارلین اعجوبه و پر مدال ترین کشتی گیر فرنگی کار در جهان

 

کارلین، مردی که کشتی را به سرودن شعر تشبیه کرد!

در ادامه مقاله روز گذشته امروز نوبت به الکساندرکارلین می رسد، قهرمانی که 3 طلا و یک نقره المپیک به اضافه چندین طلای پیاپی جهان در پرونده اش او را به یک کشتی گیر دست نیافتنی تبدیل کرده است.شایعه و حرف و حدیث در رابطه با نحوه


بدست امدن قهرمانی های کارلین بسیار است، اما آنهایی که او و مسابقاتش را از نزدیک تماشا کرده اند و یا حتی فیلم ویدئویی مبارزات وی را دیده اند مطمئنا پی برده اند که رسیدن به ان حجم قدرت بدنی و صد البته روحیه مبارزه مسلما با تلاش و پشتکار بسیاری بدست امده است.

روایت بسیار است که اکثر رقبای این کشتی گیر روس در زمان رویارویی با وی حتی توان نگاه چشم در چشم را نیز در حین مبارزه با او نداشتند و اینها همگی بیانگر قدرت دست نیافتنی او بر روی تشک کشتی است.

در سن 13 سالگی از پدرش که مربی بوکس بود هم درشت تر بود. این افسانه بی بدیل روس تبار روزانه 3 جلسه تمرین حرفه ای در برنامه داشت.الوار را از آبهای یخ زده دریاچه های پر برف روسیه می کنده و تمام حریفان تمرینی را از پای در می آورد و پس از نبرد با پولاد سرد وتمرینات پرفشار بدنسازی با صرف یک نوشیدنی در توصیف کشتی می گوید: کشتی گرفتن برای من به لطافت شعر گفتن است. گفته می شود او با شیر خرس بزرگ شده و در میدان نبرد بسیار خشن بوده و به هیچ حریفی هم رحم نکرده است. کارلین در تمام دوران ورزشی اش تنها یک بار و آن هم در صحنه نبرد فینال المپیک سیدنی در مصاف با رولاند گاردنر آمریکایی پذیرای شکست شد. این تنها نشان نقره ای بود که در کنار12 نشان طلای تالار افتخارات وی درخشید. او اکنون عضو مجلس دومای روسیه و مشاور ولادمیر پوتین می باشد.

جالب است بدانید کارلین یک حریف ایرانی الاصل آمریکایی بنام سیامک غفاری هم داشته که یکی از سرسخت ترین حریفان وی بوده است(سیامک غفاری بعد از المپیک سئول تابعیت ایالات متحده آمریکا را پذیرفته است). در خصوص کارلین مطرح است که روزی 13 کیلومتر در برف می دویده ، در حالی که مربی و یا یکی از دوستانش را روی دوش خود حمل می کرده است. بی شک الکساندر کارلین معجزه جهان کشتی و اسطوره بی بدیل دنیای سوپر حرفه ای ها است. مردی خارق العاده که در وصف اندام تنومند وی گفته می شود که در اوج آمادگی فقط صورت وی فاقد عضله بوده و هیچ حریفی (غیر از گاردنر) هم از چشیدن طعم کنده فرنگی های او در امان نبوده است. او هنگام اجرای این فن دستانش را چون مار دور کمر حریف حلقه می زد و همچون یک سبک وزن حریف فوق سنگین را (قابل تاکید اینکه هنگام اجرای این فن علاوه بر جاذبه زمین و نرمی تشک، وزن و مقاومت حریف هم بر دشواری های اجرای این فن می افزاید و اساسا اجرای کنده فرنگی برای اوزان اول و دوم هم بسیار دشوار می باشد چه رسد به دسته فوق سنگین با وزنی بالغ بر ١٣٠ کیلو گرم) تا سینه لیفت و با سوبلسی حیرت انگیز با پشت بر زمین می زده است.از همان ایام نوجوانی تا کنون رویای تکرار مبارزات الکساندر کارلین برای نگارنده ناتمام ماند.

اما او در مورد افتخار آفرینی هایش چه می گوید. کارلین معتقد است، یک مربی با استعداد و فنی نقش انکار ناپذیری در رشد و پرورش کشتی گیران دارد بطوری که اگر این رابطه به خوبی برقرارشده و مربی وظایف خود، از جمله دادن اعتماد به نفس لازم را بخوبی به کشتی گیر خود منتقل کند، بدست آوردن موفقیت برای ورزشکار دور از دسترس نیست.

وی ادامه می دهد: یک کشتی گیر باید برای موفقیت از تجارب مربیان و کشتی گیران در سال‌های گذشته به خوبی درس بگیرد، اعتماد به نفس و خوباوری خود را بالا ببرد، دوره‌های آموزشی را از دست ندهد و از همه مهمتر در کشتی فرنگی کار با دست‌ها را به خوبی فرا گیرد.

کارلین اضافه می کند: آمادگی روانی یک اصل بسیار مهم در راه موفقیت یک کشتی گیر است، بطوریکه اگر تمایل به کسب بهترین نتیجه وجود داشته باشد دست یافتن به آن غیر ممکن نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرده است: یکی از راه‌های رشد کشتی در یک کشور ایجاد مدارس کشتی در مناطق کشتی خیز است و می توان با اختصاص جوایز و مشوق‌های خاص برای اینگونه مدارس استعدادهای شگرفی را تحویل کشتی داد.

در پایان این یاداشت باید بگویم، صحبت های این قهرمان نامی در هر خط درس بزرگی می تواند برای ملی پوشان ما باشد و البته تاکید کارلین بر داشتن روحیه جنگندگی مشخص می کند که با داشتن این فاکتور حداقل می توان نیم بیشتر راه رسیدن به قهرمانی را پیمود، به امید روزی که کشتی ایران هم چنین مردانی را به دنیا معرفی کند.

منبع: http://www.mojnews.com


آموزش کشتی فرنگی و آزاد
 
 
 
 
td class=0pxtopside-botwidth: 100%;http://persianbox.com/templates/public/pb1/images/side-top.gifdiv style=#2f57a2post-botright br //tda href=