مروری بر برنامه کلینیک مربیگری پیشرفته کشتی آزاد فیلا- مورسیا اسپانیا
ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ٢۱ آذر ۱۳٩٠  کلمات کلیدی: روش تمرین در کشتی

مروری بر برنامه کلینیک مربیگری پیشرفته کشتی آزاد فیلا- مورسیا اسپانیا                            

نوشته شده توسط it انستیتو   

چهارشنبه ، 17 آذر 1389

مروری بر برنامه کلینیک مربیگری پیشرفته کشتی آزاد فیلا- مورسیا اسپانیا

زمان برگزاری: 18 تا 21 آذرماه جاری

مدرسان: شاهمرادف، تونومن، قازاریان، سایتی یف، لیپولد، میرزایی....

در این کلینیک سایتی یف دوره های آماده سازی خود را تشریح می کند

 

آموزش نوجوانان، تکنیک و تاکتیک های دفاع در خاک،  گرم کردن روی تشک


برنامه تمرین کشتی گیران نخبه و ممتاز، آماده سازی کشتی گیران جوان

اهمیت برنامه های فوق العاده خارج از کشتی، کلینچ، تشخیص آسیب های کشتی  

کاهش وزن پیش از مسابقات، تکنیک دفاع در زیر یک خم موضوعات تدریس است

مارتینتی برنامه های فیلا در سال های 2011 تا 2016 را تشریح می کند

   کلینیک پیشرفنه مربیگری کشتی آزاد فیلا از فردا (پنجشنبه) با تدریس تنی چند از بهترین مدرسان بین المللی علم روز کشتی و با شرکت تعداد قابل توجهی از مربیان برجسته کشورهای عضو فیلا ازجمله 8 مربی از ایران، در شهر مورسیا اسپانیا آغاز خواهد شد.

در این کلینیک نفرات شاخصی مانند یوری شاهمرادف، هارولد تونومن، استفان قازاران، بووایسا سایتی یف، الکساندر لیپولد و بهمن میرزایی امر تدریس تازه ترین یافته های به مربیان شرکت کننده از سراسر جهان را به عهده خواهند داشت که با کمی توجه می شود به نکات برجسته و مهم مورد توجه فیلا و مدرسان آن که حاصل تحقیقات و بررسی های متعدد درخصوص کشتی روز جهان بوده است، دست یافته و در دستور کار قرار داد.

 بدون شک موارد انتخاب و مطرح شده در این کلینیک می تواند به عنوان یک الگوی آموزشی در تمامی کشورهای عضو فیلا مورد استفاده قرار گیرد.

جالب است که بدانیم براساس برنامه ریزی های انجام شده از سوی کشور میزبان، کلینیک به طور رسمی با خوش آمد گویی رافائل مارتینتی رییس فدراسیون بین المللی کشتی ( فیلا ) شروع خواهد شد که تنها 10 دقیقه به طول می انجامد و پس از آن نیز رییس فدراسیون اسپانیا با صرف 5 دقیقه مراسم خوش آمدگویی به مربیان حاضر در این کلینیک را به اتمام می رساند.

 در واقع نکته قابل توجه و مهم این است که برنامه آموزشی مهمی چون کلینیک پیشرفته مربیگری فیلا تنها با صرف 15 دقیقه آغاز می شود و مسوولان بدون اتلاف وقت زمینه آغاز کار را فراهم می کنند که امید است این فرهنگ در کشتی ما هم رواج پیدا کند.

نخستین برنامه روز اول نیز با صحبت های 20 دقیقه ایی مارتینتی راجع به برنامه های فیلا برای توسعه و گسترش کشتی دز سال های 2011 تا 2016 به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.

مارتینتی در این 20 دقیقه سیاست گذاری فیلا برای کشتی جهان در 5 سال آینده را مشخص خواهد کرد که اگر به طور دقیق مورد بررسی فدراسیون های ملی قرار گیرد، می تواند در برنامه ریزی های آنها برای هماهنگ شدن با کشتی روز جهان کمک شایانی بکند.

در این کلینیک برنامه ریزی برای آموزش نوجوانان در نخستین و دومین سال ورود به کشتی به وسیله استفان قازاران از ارمنستان ، دستورالعمل های مبارزه و ابزارهای فیلا برای با دوپینگ توسط میشل دوسون فرانسوی دبیر فیلا، برنامه هفتگی برای کشتی گیران نخبه و آماده سازی کشتی گیران در طول مسابقات به وسیله الکساندر لیپولد آلمانی، روش ها و ابزار آمادگی جسمانی برای کشتی گیران ممتاز توسط دکتر بهمن میرزایی از ایران.

آماده سازی فردی کشتی گیران با استعداد به وسیله گالدووا از گرجستان، اهمیت برنامه های فوق العاده برای گسترش خارج از برنامه توسط لافون از فرانسه، سیتم و روش های آماده سازی برای کشتی گیران جوان جمهوری داغستان به عنوان الگو برای سایر کشورهای جهان، کم کردن وزن کشتی گیران قبل از مسابقات به وسیله یوری شاهمرداف، تشخیص آسیب های کشتی، دکتر دیزمن از آلمان، مهارت های هماهنگ سازی در کشتی توسط هارتمن از آلمان تدریس خواهد شد

بووایسا سایتی یف دارنده سه مدال طلای المپیک و شش مدال طلای جهان از روسیه بررسی و تحلیل برنامه تمرین، آماده سازی و دستاوردهای این برنامه را به مربیان تدریس خواهد کرد که در بخش علم تمرین بسیار حائز اهمیت است.

قرار گرفتن روی تشک و گرم کردن روی تشک ، بررسی و اجرای برخی از تکینک ها و تاکتیک های دفاع درخاک ، تکنیک ها و تاکتیک های مختلف در حالت دفاع ، بررسی و بالابردن سرعت و کنترل توانایی ها در کار با آدمک، بررسی و اجرای تکنیک در دفاع فن زیر یک خم در دو روز و هر روز 150 دقیقه با تدریس مشترک تمامی مدرسان عملی تدریس خواهد شد.

این دوره از کلینیک پیشرفته مربیگری کشتی آزاد فیلا روز 21 آذر ماه جاری با میزگرد مسوولان فیلا، مدرسان و مربیان حاضر در کلینیک و برگزاری امتحان کتبی برای کسب عنوان مربی بین المللی به زبان های زنده جهان به پایان خواهد رسید.

آخرین ویرایش : چهارشنبه ، 17 آذر 1389 ، 20:21


آموزش کشتی فرنگی و آزاد
 
 
 
 
td class=0pxtopside-botwidth: 100%;http://persianbox.com/templates/public/pb1/images/side-top.gifdiv style=#2f57a2post-botright br //tda href=